Nowa pozycja wydawnicza: Ringer Kunst – tłumaczenie XVI-wiecznego traktatu

Nowa pozycja wydawnicza – Ringer Kunst. Sztuka zapasów opublikowana przez Wydawnictwo “Wojownicy”. trafiła już na sklepowe półki. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych zapasami historycznymi.


W ostatnich dniach na rynku pojawiła się książka o tytule Ringer Kunst. Sztuka zapasów, która została opublikowana przez Wydawnictwo “Wojownicy”. Jest to tłumaczenie traktatu pt. Ringer kunst: funf und Achtzig Stücke (“Sztuka zapaśnika, 85 technik”), autorstwa Fabiana von Auerswald, wydrukowanego w 1539 r.

Traktat ten jest jednym z pierwszych znanych drukowanych traktatów dotyczących zapasów. Techniki w nim prezentowane są w postaci schematycznych ilustracji opatrzonych kilkulinijkowymi opisami. Zadedykowany był Johannowi Friedrichowi, Kurfürstowi Saksonii.

Oryginał został przetłumaczony z Wczesno-nowo-wysoko-niemieckiego na trzy języki: Polski, Rosyjski i Angielski. Publikacja ma postać faksymili oryginalnego traktatu przeplatanych stronicami zawierającymi współczesne tłumaczenia.

Dodaj komentarz