Fechtschule na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

20 kwietnia 2024 r. wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL”, Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “Fechtschule Gdańsk”, Projekt Svinfylking oraz Schola Gladiatoria Heilsbergensis uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu projektu Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce.


W sobotę 20 kwietnia 2024 r. zorganizowaliśmy wraz z warszawskim i poznańskim oddziałem Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL”, a także Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “Fechtschule Gdańsk”, Projekt Svinfylking oraz Schola Gladiatoria Heilsbergensis pokazy Dawnych Europejskich Sztuk Walki z okazji uroczystego zakończenia projektu Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce.

Głównym punktem programu były walki w formie tradycyjnego Fechtschule – nawiązujące do historycznych form zmagań szermierzy w XVI w. Uczestniczy toczyli pojedynki na miecze długie, miecze z tarczą, szable oraz włócznie w zabytkowej scenerii dziedzińca Zamku Biskupów Warmińskich. Przed liczną publicznością wystąpiło ponad dwadzieścia osób z grup szermierczych z całego kraju.

Dodaj komentarz