The Vancouver International Swordplay Symposium 2022

27-29 maja 2022 r. w Vancouver w Kanadzie odbędzie się The Vancouver International Swordplay Symposium 2022.


VISS to odbywająca się co dwa lata weekendowa impreza poświęcona europejskim sztukom walki i szermierce. W 2022 r. VISS będzie gospodarzem specjalnego wydarzenia: “The Quincentenial: A Celebration of Bolognese Martial Arts”.

The Vancouver International Swordplay Symposium gromadzi instruktorów, praktyków, pisarzy i wykładowców z całego świata na serii warsztatów, wykładów, występów i wydarzeń, których tematem przewodnim jest szermierka.

Dla gości otwarte będzie Muzeum Academie Duello, które udostępni dla uczestników swoje fantastyczne zbiory.

W sobotni wieczór na uczestników czekać będzie Gala VISS, na której nie zabraknie deserów, występów szermierzy, turniejów oraz okazji do spotkania ze wszystkimi gośćmi i uczestnikami.

Bloki imprezy zaprojektowane są tak, aby przybliżać uczestnikom specjalne umiejętności, techniki i wiedzę instruktorów na temat sztuk walki. Dla osób zainteresowanych mniej fizycznym aspektem lub pragnących odpocząć czekać będą występy muzyczne, wieczory filmowe, nieformalne spotkania i oczywiście spektakularna Gala Sobotniej Nocy.

Celem VISS jest zapoznanie uczestników ze sztukami i praktykami, jak również strukturami i stylami nauczania różnych instruktorów i szkół. Ma to na celu zapewnić zarówno treści akademickie, jak i praktyczne, aby zachęcić do międzyszkolnej i interdyscyplinarnej dyskusji i wymiany, łącząc akademickie aspekty WMA z praktycznym zastosowaniem.

Organizator imprezy, Academie Duello Centre for Swordplay w Vancouver, jest największym na świecie centrum nauczania i praktyki europejskich sztuk walki i szermierki. Szkoła jest poświęcona nauczaniu umiejętnego posługiwania się różnymi rodzajami broni, które były dostępne dla w przeszłości. Ich treningi obejmują szeroki zakres dziedzin, takich jak szermierka rapierem, mieczem, mieczem długim, mieczem i tarczą, walka włócznią, nożem i broniami drzewcowymi. Co nie mniej ważne, również umiejętności taktyczne bez użycia broni – w zapasach i boksie.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz