Maski Gajardoni wracają do gry!

SPES historical fencing gear wprowadza do swojej oferty maski Gajardoni. Od dziś dostępne są w przedsprzedaży!


W czerwcu 2020 r. informowaliśmy o zakończeniu produkcji masek Gajardoni (Gajardoni kończy produkcję). Dzisiaj okazało się, że maski otrzymają drugie życie. Znana polska firma SPES historical fencing gear z okazji obchodów 10-lecia przygotowało kolejną niespodziankę – przedsprzedaż masek Gajardoni.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji: SPES połączył siły z Franchini Blades SRL, którzy w 2020 r. przejeli markę Gajardoni o ponad 100-letniej tradycji. W ten sposób wspólnie zachowają dziedzictwo Lucillo Gajardoniego – twórcy solidnej i niezawodnej Gajardoni Kombat Mask. Dzięki wzajemnej współpracy SPES – jak sam określa – jest jedynym dystrybutorem maski odpornej na najsilniejsze uderzenia symulatorów.

Maska ma certyfikat FIE 1600N. Składa się z dwóch części: czarnej stalowej siatki wynonanej ze stali nierdzewnej AISI 304 oraz kołnierza również w czarnym kolorze. Wyposażona jest w stabilizator oraz zapinana szerokim pasem z rzepem w części tylniej. Dodatkowo wyściółka wewnętrzna pokryta jest powłoką antybakteryjną.

Szczegółowe informacje oraz specyfikacja Gajardoni Kombat Mask w wydaniu SPESS znajdują się tutaj.

Dodaj komentarz