K.u.K. Military Fencing Tournament 2022

23 i 24 kwietnia 2022 r. w Pradze odbywać się będzie K.u.K. Military Fencing Tournament 2022. Ta coroczna impreza jest poświęcona szermierce przy użyciu broni nauczanej w Terezjańskiej Akademii Wojskowej w Wiener Neustadt.


Turniej jest kontynuacją tradycji jedenastu turniejów Austro-Węgierskich – „K.u.K. Armee Fechtturnier“, miały miejsce w latach 1898-1914 na zmianę w Wiedniu i Budapeszcie. Pierwszy z nich odbył się w 1898 podczas obchodów 50. rocznicy sukcesji tronu przez króla Franz’a Joseph’a I.

Impreza dedykowana jest wszystkim szermierzom zainteresowanym szermierką wojskową z okresu 1895 – 1914 niezależnie od ich poziomu zaawansowania.

Podczas wydarzenia odbędą się trzy turnieje. Będzie to walka na bagnety, walka na florety oraz walka na szable. Każdy z uczestników wybiera dwa rodzaje broni: bagnet i szabla lub floret i szabla. Organizator zapewnia bagnety oraz szable, natomiast od uczestników chętnych do pojedynku na florety wymaga się własnej broni.

W sobotę rejestracja zaczyna się o 9.30 i trwa do 10.00. Następnie w programie są rundy preeliminacyjne dla walki na bagnety oraz również rundy preeliminacyjne dla florecistów. Po przerwie obiadowej zwycięzcy poprzednich rund wrócą na pole, aby wyłonić finalistów obu broni. Tego dnia prowadzone będą warsztaty strzelania do celu i warsztaty cięcia. Sobotę zwieńczy wspólna kolacja dla uczestników.

Niedzielę o 10.00 otworzy turniej preeliminacyjny szermierki szablą, natomiast po przerwie obiadowej odbędą się eliminacje. O 17.00 organizatorzy planują ogłosić zwycięzców oraz zamknąć imprezę ceremonią.

Wydarzenie będzie miało miejsce na sali gimnastycznej przy náměstí Svobody 930/3, 160 00 Prague 6 Bubeneč 160 00.

Aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz