Byliśmy na Pikniku Charytatywnym na strzelnicy Bellona w Maryninie

17 października 2021 r. uczestniczyliśmy wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL” w Pikniku Charytatywnym w Maryninie.


W niedzielę 17 października 2021 r. braliśmy udział wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL” w Pikniku Charytatywnym na strzelnicy Bellona w Maryninie niedaleko Serocka. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację “Jestem Potrzebny” przy współpracy z Fundacją Invictus Veteranus oraz Stowarzyszeniem Pomoc dla Spadochroniarza.

Głównym celem pikniku była zbiórka pieniędzy dla potrzebujących: rodzin rannych i poległych Saperów w Kuźni Raciborskiej w 2019 r. oraz dla Mateusza Michalskiego – synka żołnierza 6 BDSz, weterana misji w Iraku i Afganistanie. Włączyliśmy się w akcję wspierając warszawską sekcję SDESW “ARMA-PL” w organizacji pokazów oraz edukacji z zakresu broni białej i technik fechtunku w średniowieczu.

Piknik odwiedziło kilku znamienitych gości m.in. trener MMA Robert „Złoty” Złotkowski – z którym udało nam się porozmawiać o doświadczeniach w nauczaniu sztuk walki, a także płk. Piotr Gąstał były dowódca GROM-u oraz st. chor. Andrzej K. „Kisiel”, były operator i weteran JW. GROM, współautor książki pt. “Trzynaście moich lat w JW GROM”.

Dodaj komentarz