Z życia Fundacji
V edycja Lata z Historycznymi Sztukami Walki już wystartowała
W lipcu i sierpniu 2025 r. odbędzie się V Edycja “Lata z Historycznymi Sztukami Walki” – wakacyjnych warsztatów przygotowanych przez Fundację na rzecz Historycznych Sztuk Walki.
“Lato z HSW” (dawniej” Lato z DESW” ) to cykl jednodniowych warsztatów z Dawnych Europejskich Sztuk Walki przeznaczony dla osób chcących poznać techniki walki średniowiecza i renesansu.
W V edycji w 2025 r. odbędą się warsztaty z miecza długiego w konwencji blossfechten, kenjutsu, korda (messera), szabli polskiej, rapiera w szkole La Verdadera Destreza sztyletu, broni Drzewcówek, montante oraz wczesnośredniowiecznej walki mieczem i tarczą.
Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2025 r. Wszelkie aktualne informacje znajdują się na stronie rekrutacyjnej.
IV Edycja “Lata z DESW” już wystartowała
W lipcu i sierpniu 2024 r. odbędzie się IV Edycja “Lata z DESW” – wakacyjnych warsztatów DESW przygotowanych przez Fundację na rzecz Historycznych Sztuk Walki.
“Lato z DESW” to cykl jednodniowych warsztatów z Dawnych Europejskich Sztuk Walki przeznaczony dla osób chcących poznać techniki walki średniowiecza i renesansu.
W IV edycji w 2024 r. odbędą się warsztaty z miecza długiego w konwencji blossfechten, korda (messera), szabli polskiej, rapiera w szkole La Verdadera Destreza sztyletu, broni drzewcowej oraz wczesnośredniowiecznej walki mieczem i tarczą.
Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2024 r. Wszelkie aktualne informacje znajdują się na stronie rekrutacyjnej.
Fechtschule na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim
20 kwietnia 2024 r. wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL”, Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “Fechtschule Gdańsk”, Projekt Svinfylking oraz Schola Gladiatoria Heilsbergensis uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu projektu Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce.
W sobotę 20 kwietnia 2024 r. zorganizowaliśmy wraz z warszawskim i poznańskim oddziałem Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “ARMA-PL”, a także Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki “Fechtschule Gdańsk”, Projekt Svinfylking oraz Schola Gladiatoria Heilsbergensis pokazy Dawnych Europejskich Sztuk Walki z okazji uroczystego zakończenia projektu Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce.
Głównym punktem programu były walki w formie tradycyjnego Fechtschule – nawiązujące do historycznych form zmagań szermierzy w XVI w. Uczestniczy toczyli pojedynki na miecze długie, miecze z tarczą, szable oraz włócznie w zabytkowej scenerii dziedzińca Zamku Biskupów Warmińskich. Przed liczną publicznością wystąpiło ponad dwadzieścia osób z grup szermierczych z całego kraju.