Stworzyliśmy choreografię walki w sztuce teatralnej “Worochta”

Fundacja na rzecz Historycznych Sztuk Walki ponownie autorem choreografii walki w Uczniowskim Teatrze “Yorick”. Tym razem w spektaklu “Worochta”.


Miło nam poinformować, że 22 stycznia 2022 r. odbyła się premiera sztuki teatralnej “Worochta”. Akcja przedstawienia miała miejsce na Kresach II Rzeczpospolitej w połowie lat 30. XX w., gdzie w malowniczej huculskiej scenerii rozegrała się sensacyjna intryga. Sztukę wystawił Uczniowski Teatr “Yorick” przy Szkołach św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.

Fundacja ponownie wsparła inicjatywę teatru przygotowując choreografię pojedynku pomiędzy polskim szlachcicem herbowym a radzieckim szpiegiem. Młodzi aktorzy trenując do spektaklu zostali przeszkoleni z podstaw fechtunku szablą według podręcznika “The Art of Defence on Foot” autorstwa Charles’a Roworth’a. Twórcą choreografii i trenerem aktorów znów był Jędrzej Jakubowski.

Pomimo epidemii sztuka została wystawiona w klasycznej formie z udziałem publiczności. Cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na sali zabrakło miejsc 🙂 .

Dodaj komentarz