Destreza w Pradze z Alberto Bomprezzi 2022

W dniach 21-22 maja 2022 r. w Pradze odbędzie się Destreza in Prague with Alberto Bomprezzi – dwudniowy warsztat hiszpańskiego rapiera.


La Verdadera Destreza jest uniwersalną metodą walki, stosowaną dla wszystkich rodzajów broni. W praktyce dotyczy ona głównie rapiera lub rapiera w połączeniu z bronią defensywą (np. lewakiem). Oparta jest na dziełach mistrzów Jerónimo Sáncheza de Carranza i Luis’a Pacheco de Narváez.

Te dwudniowe warsztaty skupiają się na teoretycznych i praktycznych aspektach rapiera hiszpańskiego. W programie imprezy znajdziemy wykład na temat filozofii i teorii Destrezy dotyczący geometrii, definicji przestrzeni oraz miary. Znajdzie się też blok dotyczący pracy nóg, cięć i pchnięć oraz kontroli linii centralnej, czyli praca na wyciągniętej ręce i kącie prostym, wiązanie broni czy praca na ostrzu oraz rozbrajanie.

Głównym instruktorem będzie Maestro Alberto Bomprezzi z Hiszpanii, dyrektor Szkoły Historycznej Szermierki w Madrycie oraz koordynator generalny Hiszpańskiego Stowarzyszenia Szermierki Dawnej.

Sobota zakończy się wspólną kolacją, natomiast niedzielę zwieńczy turniej Destreza. Cała impreza odbędzie się na sali gimnastycznej w Pradze przy Náměstí Svobody 930/3.

Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba posiadać odzież ochronną (maskę, kurtkę i rękawicę) oraz rapier ze stępioną końcówką.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Leave a Reply